SEO, optimalizácia pre vyhľadávače, zvýšenie návštevnosti

Tento článok je venovaný majiteľom internetových stránok a internetových obchodov (e-shopov), ktorí majú záujem zlepšiť zacielenie vyhľadávania na určité kľúčové slová a chcú byť vo vyhľadávaní cez Google na prvých priečkach.

SEO (Search Engine Optimization) je vo voľnom preklade optimalizácia vašej webovej stránky pre vyhľadávač Google. Práve Google spomínam preto, lebo je v našich končinách monopolom a dá sa povedať, že na Slovensku jediný, narozdiel od Českej Republiky, kde má svoje miesto aj Seznam.cz. Preto sa momentálne budeme sa budeme venovať úpravam ktoré zohľadňuje Google.

SEO rozdeľujem na dve roviny, obsahovú a technickú. Obe tieto roviny optimalizácie popíšem bližšie v nasledujúcich odstavcoch.

Konferencia MobCon 2015

Fakulta informatiky a informačných technológií na Slovenskej Technickej Univerzite, zorganizovala dňa 27.5.2015 konferenciu pre vývojárov mobilných aplikácií MobCon. Príjemne ma prekvapilo, že pozvaní spíkri boli skutočne špička v tomto biznise a namiesto takých klasických motivačných kecov typu „keď chcete niečo dosiahnuť, musíme na sebe makať“, tak miesto toho tu zazneli konkrétne rady pre vývojárov a začínajúcich podnikateľov.

AngularJS vs jQuery

Pri návrhu architektúry pre náš nový projekt sme sa dostali pred rozhodnutie, akú JavaScript technológiu využijeme pri implementácii užívateľského rozhrania. Pohodlnešie sa určite zdalo využiť naše aktuálne znalosti z oblasti jQuery. V hre však ostal ešte modernejší AngularJS. Aktuálne je potvrdené že použijeme práve Material AngularJS. Krátky popis frameworku a dôvody pre jeho použitie sa dozviete v ďaľších odstavcoch.

Vyhľadávací algoritmus Google page rank

Čo sa vlastne stalo 21. apríla 2015? Zahraničné magazíny tento časový medzník označujú ako "Mobilegeddon". Spoločnosť Google uvolnila nový algoritmus, ktorý bol navrhnutý za účelom zvýhodnenia responzívnych webstránok a internetových obchodov v pozíciach vyhľadávania. Responzívne riešenia sú také, ktoré vývojári optimalizovali aj pre zobrazovanie na mobilných zariadeniach, ako sú tablety alebo mobilné telefóny - smartphone's.

Trendy webdesignu 2015.

V tomto článku Vám prinášame horúce tipy na webdesing-trendy roku 2015, ktoré buď už hitmy sú, alebo majú veľký potenciál sa nimi stať. Bližšie si popíšeme pojmy ako „responsive design“, “material design“ a ďaľej si povieme aj to aké fonty a obrázky sú dnes veľmi atraktívne. V nadväznosti na obsah minulého článku, v úvode spomeniem responzívny návrh webu alebo webovej aplikácie ktorý je dnes nevyhnutný.

Možno má niekto adekvátny dôvod na to, prečo nechce vytvárať responzívne riešenie. Pravda je však taká že aj vzhľadom na počet mobilných zariadení z menšími displaymi je responzívny web v podstate nutnosť. Pre jednoduchá ozrejmenie, toho čo responzívny web vlastne je, citujeme náš článok o tom prečo je „Na prvom mieste je kvalita webového projektu“. „Responzívny design je pojem ktorý sa spája s vývojom a grafickým návrhom webu. Takto navrhnutý web prispôsobuje rozloženie svojich prvkov podľa aktuálneho rozlíšenia obrazovky. Inými slovami, navrhneme viacero layoutov webovej stránky. Napríklad pre 4.5“ mobil, 10“ tablet alebo 27“ monitor počítača. Túto techniku nájdete v angličtine pod pojmom „responsive design“.“

Software process

Produkty AGY Reservations a AGYcrm.com

Už niekoľko týždňov pracujeme na vývoji jadra nášho databázového informačného systému, ktorý slúži ako základ pre dva rôzne softwarové produkty. Prvým je modulárny rezervačný systém a druhým je systém pre riadenie vzťahu so zákazníkmi (Customer Relationship Management - CRM). Obidve riešenia implementujeme presne na mieru podľa potrieb zadávateľa. V ďaľších odstavcoch sa dočítate, ako postupujeme pri implementácii software na mieru pre našich zákazníkov.

Responsive design, SEO, Marketing

To čo v dnešnej dobe predáva produkt alebo služby je prezentácia na internete. Či už sa jedna o eshop, alebo klasickú webstránku, dôležité je grafické spracovanie a kvalita zobrazenia na rôznych typoch zariadení. Web prehliadaný na tablete, mobilnom telefóne, alebo klasickom počítači, by sa mal zobraziť vždy správne (užívateľský prívetivo). Neoddeliteľnou súčasťou vývoja webu je aj následný marketing a propagácia. Takzvané SEO (Search Engine Optimization) je nevyhnutné získanie čo najlepšieho umiestnenia pri vyhľadávaní pomocou Google.

Všetky spomenuté pojmy zvyšujú nároky na vývoj kvalitného responzívneho webu, ktorý rešpektuje všetky aktuálne trendy. Nechať si vytvoriť kvalitné riešenie, je pre úspešnú propagáciu nevyhnutné.